Narrabeen Sports High School

Respect | Responsibility | Success

Telephone02 9913 7820

Emailnarrabeen-h.school@det.nsw.edu.au

Australian Representatives

 

Name Sport Year
     
Joshua Beezley Baseball        2015
Hannah Dyball Touch        2015
Shellie Davis Touch        2015
Moses McGreal Rugby League (NZ)        2014
Harlan Collins Rugby League (NZ)        2014
Shellie Davis Touch        2014
Hannah Dyball Touch        2014
Caio De Godoy Football        2014
Hannah Dyball Touch        2013
Jordan Lawler Surfing        2013
Keiran McCluskey Baseball        2013
Jessie Wharepouri Football 2012
Karl Hoschke Baseball 2012
Hannah Dyball Touch Football 2012
Jordan Lawler Surfing 2012
Jessie Wharepouri Football 2011
Karl Hoschke Baseball 2011
Kieran McCluskey Baseball 2011
Jake Lowe BMX 2010
Jessie Wharepouri Football 2010
Cooper Chapman Surfing 2009
Jessie Wharepouri Football 2008
Magnus Stromquist Rugby League 2007
Sam Workman-Brown Futsal 2007
Laura Enever Surfing 2007
Kaia Parnaby Softball 2006
Sebastian Ryall Football 2006
Bradley Tippett Baseball 2005
Shaun Tabrett Baseball 2005
Tom Vaughn Baseball 2005
Pekahou Cowan Rugby Union 2004
Pekahou Cowan Rugby Union 2003
Bradley Tippett Baseball 2003
Tanja Kovacevic Tennis 2003
Adrian Harper Archery 2002
Amy Boer Kayaking 2002
Aaron Frankcomb Squash 2002
Andrew Best Futsal 2001
Kylie Smart Futsal 2001
Liam O'Sullivan Karate 2001
Sean Regan Futsal 2001
Louisa Brown Volleyball 2001
Luke Holmes Rugby Union 2001
Josh Valentine Rugby Union 2001
Josh Holmes Rugby Union 2001
Joel Slater Rugby Union 2001
Troy Malcolm Touch Football 2001
Pieter Boer Triathalon 2001
Jhie Gough Squash 2000
Louisa Brown Volleyball 2000
Sara Kelly Futsal 2000
Sean Regan Futsal 2000
Kylie Smart Futsal 2000
Devon Van Wyk Futsal 2000
Andrew Best Futsal 2000
Adrien Janssen Gymnastics 2000
Elliott Wood Athletics 2000
Troy Malcolm Touch Football 2000
Mark Gerrard Rugby Union 1999
Lei Tomiki Rugby Union 1999
Troy Malcolm Touch Football 1999
Belinda Pride Volleyball 1999
Louisa Brown Volleyball 1999
Luke Holmes Rugby Union 1999
Mark Maladay Ice Hockey 1999
William Stolk Skiing 1999
Ryan Mountford Gymnastics 1999
Jye Malcolm Touch Football 1999
Derryn Hall Volleyball 1999
Troy Malcolm Touch Football 1999
Daniel Knop Futsal 1999
Julian McMillan Cricket 1998
Timothy Welsh Volleyball 1998
Ryan Mountford Gymnastics 1998
Adrien Janssen Gymnastics 1998
Louis McMillan Cricket 1998
Jye Malcolm Touch Football 1998
Lei Tomiki Rugby League 1998
Troy Malcolm Touch Football 1998
Samantha Dennis Touch Football/Netball 1998
Mo'onia Gerrard Netball 1998
Rodney Van Buizen Baseball 1998
Darren Richie Rugby Union 1998
Kirby Sinclair Squash 1998
Tim Welsh Volleyball 1998
Shannon Petersen Archery 1998
Julian McMillan Cricket 1998
Rodney Van Buizen Baseball 1997
Che Cochrane Volleyball 1997
Zane Ludlow Swimming 1997
Jye Malcolm Touch Football 1997
Mo'onia Gerrard Netball 1997
Iain Church Futsall 1997
Clayton Jones Surf Life Saving 1996
Rodney Van Buizen Baseball 1996
Mo'onia Gerrard Netball 1996
Shannon Petersen Archery 1996
Mark Anderson Kayaking 1995
Shaun Dobbin Hockey 1995
Mo'onia Gerrard Netball 1995
Shannon Petersen Bow Hunting 1995
Adrian Venturi Tennis 1995
Clayton Jones Surf Life Saving 1995
Zane Ludlow Swimming  1995
Ian Homan Sailing 1994
Richard Breese Surfing 1993
Denny Shallis-Goode Surfing 1993
Scott McCarthy Rugby Union 1993
Sharon Vincent Basketball 1992
Jana Fitzgerald Surfing 1992
Steven Menzies Rugby League 1992
Denny Shallis-Goode Surf Life Saving 1991
Chris Davidson Surf Life Saving 1991
Oscar Wright Surf Life Saving 1991
Chris Davidson Surfing 1991
Denny Shallis-Goode Surfing 1991
Scott Miller Swimming  1990
Mia Ross Netball 1990
Scott Cheetham Athletics 1989
Rebecca Hayes Touch Football 1989
Tim Parker Surf Life Saving 1988
Scott Miller Surf Life Saving 1988
Jon Robinson Swimming 1986
Johan Anderson Tennis 1985
Peter Hogan Gymnastics 1985
Ilmr Mutli Tennis 1984
Colin Dalton Athletics 1983
Sharon Dalton Athletics 1983
Linda Grindley Diving 1983
Francois Nila Ice Hockey 1982
Stephen Furlong Tennis 1982
Jeffrey Champion Beach Sprint 1981
Greg Vincent Surf Life Saving 1980
Karen Green Volleyball 1978
Scott Denham Beach Sprint 1977
Philip Regan Ice Hockey 1977
Jenny Turrall Swimming Olympic Games 1976